Centrum narciarskie 'Azoty

Centrum narciarskie 'Azoty"

Centrum Narciarskie...
Snow Tour PZU 2013

Snow Tour PZU 2013

PZU Snow Tour to cykl 6 imprez weekendowych odbywających się w najpopularniejszych ośrodkach narciarskich w Polsce, w terminie 19.01 – 24.02 2013 r. Głównym założeniem akcji PZU Snow Tour jest promowanie bezpie...
Dzieci w kaskach

Dzieci w kaskach

Od tego roku dzieci w polskich górach musza jeździć w kaskach. Ten przepisu trudno jednak egzekwować - właściciele stoków nie mogą legitymować narciarzy
Mariusz Zaruski

Mariusz Zaruski

Mariusz Zaruski urodzony w dniu 31 stycznia 1867 roku, zmarł 8 kwietnia 1941 roku, to pionier polskiego żeglarstwa, fotografik, malarz, poeta i prozaik. Konspirator, zesłaniec, legionista, ułan, a następnie — generał Wojska Polskiego i adiutant prezydenta RP.
Trzy Korony to najpopularniejszy szczyt w Pieninach. Z wierzchołka rozciąga... »
Najwyższe i najbardziej atrakcyjne turystycznie... »
Adamek, Franz, za zawodu piwowar, z zamiłowania taternik. Uczestniczył m.in... »
Abgarowicz, Zbigniew (ur. 25 czerwca 1919 r., zm. 5 kwietnia 1950 r.) —... »
Ewolucja wykonana z opóźnieniem... »

TR

Wędka (ang. top rope), czyli lina zawieszona jest na topie drogi. Wspinacz... »
Narty można nie tylko można kupować - można... »
O pierwszych nartach pisał prawie 2,5 tys. lat temu Ksenofont. A dla zabawy... »
Wspinaczka to bardzo wymagający sport dla prawdziwych twardzieli. Tu nie ma... »
Parki ekstremalne w górach to miejsca dla aktywnych,... »
To, że góry potrafią być niebezpieczne wie... »
Choć pijany narciarz jest bardzo niebezpieczny dla siebie i innych na stoku -... »

Choć w  naszym kraju snowboard to sport niedawno odkryty, z roku na rok przybywa snowparków na górskich stokach. Tu znajdziesz ich spis

Snowboard Artykuły

Skakanie na bungy, chodzenie po rozżarzonych węglach, paintball i mosty linowe to tylko niektóre atrakcje Weekendu z Adrenaliną - imprezy, która przyciąga do Szklarskiej Poręby setki żądnych wrażeń gości.

Atrakcje Artykuły

Niedźwiedź, krokus, Morskie Oko, kozica, świstak czy Giewont? Polacy wybierają symbole polskich Tatr, na ochronę których firma Milka da milion zlotych.

Atrakcje Artykuły

Daje aż nadmiar adrenaliny i niezapomniane - do końca życia - wrażenia. Kajakarstwo górskie to pływanie kajakiem po górskich rzekach lub innych ciekach wodnych o podobnym charakterze.

Kajakarstwo górskie Artykuły

W jaki sposób dawniej wytapiano stal i jak żyli dawni górale świętokrzyscy, można zobaczyć na największej dorocznej imprezie w Górach Świętokrzyskich czyli Dymarkach Świętokrzyskich. Odbędzie się ona w sierpniu w Nowej Słupi (woj. świętokrzyskie).

Tradycja Artykuły

Rafting to  spływ rwącą rzeką pontonem. Polsce ta dyscyplina jest niezbyt popularna z powodu braku odpowiednich rzek do uprawiania tego sportu. Spływy raftingowe organizuje się głównie po Dunajcu.

Rafting Artykuły

Paralotniarstwo to fascynujący sport i forma rekreacji polegająca na lataniu przy użyciu paralotni. Choć jest to sport czysto amatorski, istnieje grupa kilkuset zawodników, którzy regularnie startują w krajowych i zagranicznych zawodach sportowych.

Paralotniarstwo Artykuły

Nawet najwspanialszą przygodę można sobie zepsuć przez założenie nieodpowiednich butów. Szczególnie odczuwalne to jest w górach, których trasy rządzą się własnymi prawami.

ABC Bezpieczeństwa Artykuły

Z górskimi jeziorami, zwanymi zazwyczaj stawami, wiąże się mnóstwo ciekawych legend. Swoją historię mają nawet te najmniejsze.

Tradycja Artykuły

Coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z pełnego wrażeń życia w wielkim mieście i przenosi się do zacisznej chatki lub nawet szopy w górach. Każda z nich zapewnia, że nie ma zamiaru wracać.

Atrakcje Artykuły

Każdy, kto wybiera się w Bieszczady, na pewno usłyszy o słynnej "bieszczadzkiej ciuchci" zwanej też "bieszczadzką kolejką". Z jej okien zobaczyć można fantastyczne widoki.

Atrakcje Artykuły

Być w górach i nie spróbować tradycyjnej góralskiej kuchni, to tak, jakby przyjechać do Paryża i nie zobaczyć wieży Eiffla – mówią przewodnicy górscy.

Smacznie i zdrowo Artykuły
Copyright © 2012 Genesis Consulting
źródło tła